Osnovni sud u Bijelom Polju izrekao je mjeru nadzora dvadesetdvogodišnjem Omaru Baliću zbog fizičkog napada na glavnog tehničara Internog odjeljenja Opšte bolnice, Predraga Milićevića. Prema odluci suda, Baliću je strogo zabranjen pristup i sastajanje sa oštećenim, uz obavezu održavanja distance od najmanje 100 metara.
Incident koji je potresao bjelopoljsku javnost dogodio se 28. aprila oko 14:20 časova, ispred prostorija bolnice. Istražitelji navode da je Balić najprije verbalno vrijeđao i prijetio Milićeviću, da bi potom i fizički nasrnuo na njega, zadavši mu snažan udarac pesnicom u predjelu nosa.
Sukob zbog pravila o posjetama
Cijeli slučaj je, prema saznanjima medija, počeo unutar ustanove kada su ljekari i osoblje, poštujući važeće propise o zabrani posjeta, onemogućili muškarcu i ženi da uđu u bolničke prostorije. Oni su namjeravali da posjete stariju srodnicu koja je nedugo zatim preminula, a nezvanične informacije ukazuju na to da je napadač zapravo unuk preminule pacijentkinje.
Nezadovoljstvo zbog sprovođenja bolničkih pravila ubrzo je preraslo u agresiju. Nakon verbalnih provokacija iz pravca obližnjeg parka, osumnjičeni je presreo Milićevića dok je ovaj pokušavao da se povuče prema ulazu zgrade. Žrtva napada ističe da je pokušao da izbjegne sukob i objasni da osoblje samo radi svoj posao, ali je udarac uslijedio u trenutku kada su mu kolege otvarale vrata kako bi mu pomogle da se skloni.
Odbrana sa slobode i apel menadžmenta
Nakon sprovedenog tužilačkog zadržavanja, Balić je pušten da se u daljem toku postupka brani sa slobode, uz primjenu navedenih mjera zaštite. Povodom ovog događaja oglasio se i menadžment bjelopoljske Bolnice, koji je najoštrije osudio nasilje i uputio hitan apel nadležnim organima za bolju zaštitu medicinskih radnika na njihovim radnim mjestima.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!