Podgorički „plavi“ su na ovaj način postali zvanični dio velikog projekta proširenja lige, koja će u narednom periodu brojati 32 ekipe. Budućnost se našla među 22 odabrana kluba koji su dobili ovu prestižnu petogodišnju licencu.
Novi format takmičenja donosi i znatno uzbudljiviji sistem borbe za evropski trofej. Timovi će već od naredne sezone biti podijeljeni u četiri grupe, a prolaz u eliminacionu fazu obezbijediće po četiri najbolje plasirane ekipe iz svake grupe.
Kao poseban novitet koji će dodatno podići tenziju i atraktivnost takmičenja, čelnici lige su odlučili da se od osmine finala pa sve do samog finala sve serije igraju na dvije pobjede, što garantuje pravi košarkaški spektakl u “Morači” narednih godina.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!