Ovim „brejkom“ ekipa Marka Radusinovića povela je 2-0 u seriji i imaće priliku da već u ponedjeljak, pred svojim navijačima, proslavi četvrtu uzastopnu titulu šampiona Crne Gore.
Luka Bar je furiozno otvorila meč u „Topolici“. Zahvaljujući sjajnim servisima Tijane Tvrdišić, domaće „sirene“ su relativno lako dobile prvi set (25:19). U drugom setu viđena je velika borba u kojoj je Luka Bar u samom finišu, preko Aleksandre Šćekić i Dijane Vuković, prelomila rezultat (25:23) i činilo se da ide ka sigurnom izjednačenju u seriji.
Iskustvo Tanje Bokan i preokret šampionki
Ipak, od trećeg seta na terenu je zagospodarilo iskustvo i kvalitet Novljanki. Predvođene najboljom crnogorskom odbojkašicom svih vremena, Tanjom Bokan, i brazilskom tehničarkom Anom Nijemi Takagi, gošće su zaigrale znatno sigurnije na prijemu i borbenije u odbrani. Treći (17:25) i četvrti set (15:25) protekli su u potpunoj dominaciji Herceg Novog, koji je bez većih problema izborio taj-brejk.
U odlučujućem, petom setu, ključni momenat dogodio se pri rezultatu 4:3, kada su Takagi i Gordana Madžgalj spasile gotovo nemoguću loptu u odbrani, što je Bokan krunisala poenom za 5:3. Serijom od 5:0 Novljanke su pobjegle na nedostižnih 12:5 i rutinski privele meč kraju (7:15). Tanja Bokan je bila najefikasnija sa 23 poena, dok je kod domaćih Dijana Vuković upisala 17.
Pobjeda u Baru ima posebnu težinu jer bi titula šampiona bila jedini trofej Novljanki u ovoj sezoni, nakon što je Luka Bar osvojila Superkup, a Budućnost Kup Crne Gore. Finalna serija se seli u Herceg Novi, gdje će šampion imati prvu „meč loptu“ za nastavak dominacije crnogorskom odbojkom.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!