Vlada Crne Gore je, na telefonskoj sjednici održanoj početkom marta, usvojila informaciju o aktiviranju Mehanizma civilne zaštite Evropske unije, kako bi se omogućila organizovana repatrijacija crnogorskih državljana koji žele da napuste pogođena područja.
Ministarstvo vanjskih poslova je u saradnji sa drugim institucijama već organizovalo više evakuacionih letova, kojima je dio građana vraćen u Crnu Goru, dok se aktivnosti na povratku ostalih nastavljaju.
Kako je ranije saopšteno, diplomatsko-konzularna predstavništva Crne Gore prikupljaju prijave državljana koji borave u državama Bliskog istoka i žele da se vrate u zemlju, a nadležni apeluju na građane da izbjegavaju rizična područja i prate uputstva institucija.
Izvor/Foto: Ministarstvo vanjskih poslova
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!