Meč između Primorca iz Kotora i dubrovačkog Juga biće odigran u Podgorici, iako se do posljednjeg trenutka nije znalo gdje će se susret igrati. Evropska kuća plivanja donijela je konačnu odluku da se utakmica odigra u bazenu Sportskog centra „Morača“.
Prema informacijama, ni jedna ni druga ekipa jutros nije bila u Podgorici, ali se očekuje njihov dolazak tokom dana kako bi se utakmica odigrala prema planu.
Primorac je ranije pokušao da ospori odluku o igranju na neutralnom terenu, podnijevši žalbu Međunarodnom sportskom sudu (CAS) u Lozani. Ipak, European Aquatics je insistirao da se utakmica odigra u Podgorici, uz upozorenje da bi u suprotnom kotorskom klubu prijetila novčana kazna i čak dvogodišnja suspenzija iz evropskih takmičenja.
Revanš utakmica između ova dva tima zakazana je za 14. mart.
Podsjetimo, Vlada Hrvatske ranije je preporučila svojim klubovima da ne igraju u kotorskom bazenu, zbog spora oko imena bazena koji nosi ime Zorana Džimija Gopčevića.
Foto: VK Primorac
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!