Kako navodi, postrojenje vrijedno 1,14 miliona eura nabavljeno je bez saglasnosti Skupštine Glavnog grada i bez odobrenja Agencije za zaštitu konkurencije.
„To je svjesno zaobilaženje zakona, jer ovdje nije suština u tenderskoj proceduri. Suština je u tome da Skupština mora dati saglasnost kada se uvećava imovina preduzeća čiji je osnivač i da Agencija mora reagovati kada postoji element državne pomoći prema jednom preduzeću koje po osnivačkom aktu može raditi i za treća lica“, naveo je Terzić.
Dodaje da ovakva odluka otvara ozbiljna pitanja o odgovornosti i načinu donošenja odluka.
„Po kom osnovu? Zašto se o tome opet ćuti? I hoće li zbog ovoga Zečević biti nagrađen ministarskom pozicijom“, napisao je Terzić na mreži X.
Foto: DPS
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!