Rakočević je poručio da opozicija neće učestvovati u, kako je naveo, „simulaciji demokratije“, te da je njegova ostavka prvi politički potez nakon spornih odluka parlamentarne većine.
On je kazao da je vlast ukinula prostor za dijalog između vlasti i opozicije, podsjećajući da Odboru za sveobuhvatnu izbornu reformu nije produžen mandat, čime je, prema njegovim riječima, zaustavljen proces koji je bio predmet pregovora dvije strane.
Rakočević je istakao da će DPS o daljim političkim koracima razgovarati sa građanima i međunarodnim partnerima, naglašavajući da ta partija ostaje posvećena evropskoj perspektivi Crne Gore.
Dodao je i da će nastaviti rad u postupku izbora predsjednika i članova Centralne izborne komisije, jer je, kako je naveo, važno da se taj proces završi u interesu građana.
Izvor/Foto: Vijesti/Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!