Danilo Mandić, bratanac predsjednika Skupštine Andrije Mandića, osuđen je danas u Osnovnom sudu u Podgorici na godinu dana zatvora zbog protivpravnog oduzimanja službenog vozila Skupštine Crne Gore. Riječ je o prvostepenoj presudi na koju strane u postupku imaju pravo žalbe.
Odlukom suda, Mandić je oslobođen optužbi koje su ga teretile da je 19. aprila prošle godine hicima iz vatrenog oružja ranio Podgoričane Darka Perovića i Arisa Turkovića. Iako ga je optužnica teretila za teško djelo protiv opšte sigurnosti, nanošenje lakih tjelesnih povreda, te nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija, sudija je procijenio da nema dovoljno dokaza za osuđujuću presudu u ovom dijelu.
Prema navodima optužnice, Mandić je 19. aprila prošle godine, oko 3:40 ujutru, upravljajući službenim skupštinskim vozilom marke “Range Rover”, prepriječio put Peroviću i Turkoviću, nakon čega je došlo do upotrebe vatrenog oružja.
Tokom završnih riječi 16. aprila, tužilac Ivan Bojanić ostao je pri stavu da su izvedeni materijalni i personalni dokazi potvrdili krivicu optuženog za sva djela koja mu se stavljaju na teret, predlažući sudu maksimalnu kaznu.
Podsjećamo, Ustavni sud Crne Gore je krajem marta ove godine usvojio tri ustavne žalbe Danila Mandića na pritvor. Ustavni sud je tada utvrdio da u ovom predmetu nije ispoštovan princip “posebne revnosti”, ocjenjujući da su zastoji i odugovlačenja u postupku direktna posljedica postupanja nadležnih organa.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!