Pejović je naveo da je crnogorska javnost danima imala priliku da čuje insistiranje poslaničkog kluba DPS-a na striktnom poštovanju Poslovnika Skupštine.
„Danima je crnogorska javnost imala priliku da čuje insistiranje poslaničkog kluba DPS-a na striktnom i bezuslovnom poštovanju Poslovnika Skupštine Crne Gore. Tome smo i danas više sati svjedočili u plenumu“, kazao je Pejović.
On je dodao da, prema njegovom mišljenju, pojedini poslanici DPS-a smatraju da imaju ekskluzivno pravo na tumačenje Poslovnika i Ustava.
„Očekujem da kolege iz najjače opozicione partije slijede pravila i poštuju član 98 Poslovnika Skupštine Crne Gore na kojem insistiraju. Bez obzira na jasno propisana pravila, do sada je uvijek postojala dobra volja da se svakom poslaniku omogući diskusija, čak i kada se ona ne odnosi direktno na dnevni red“, rekao je Pejović.
Prema njegovim riječima, insistiranje na primjeni Poslovnika, a zatim burne reakcije kada se njegova pravila primijene, pokazuje nedosljednost pojedinih poslanika.
„Uporno pozivanje na primjenu Poslovnika, a zatim nekontrolisane reakcije kada se njegovi članovi primjenjuju, govori da pojedini poslanici nemaju dosljednost, već im je jedini cilj destrukcija i anarhija“, naveo je Pejović.
On je poručio da takvo ponašanje, kako tvrdi, pokazuje razliku između deklarativnog zalaganja za evropski put i stvarnog odnosa prema evropskim pravilima i institucijama.
Foto: Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!