Ona je podsjetila da su tokom nasilja 17. i 18. marta 2004. godine ubijeni i ranjeni nedužni ljudi, hiljade Srba protjerane iz svojih domova, dok su brojne kuće, crkve i manastiri uništeni.
Prema njenim riječima, sjećanje na te događaje predstavlja obavezu prema žrtvama, ali i opomenu da se mir, bezbjednost i dostojanstvo svakog čovjeka moraju čuvati.
“Dužni smo da se sjećamo bez mržnje, ali sa jasnom sviješću o potrebi pravde, jer samo na istini, odgovornosti i međusobnom poštovanju može se graditi trajni mir. Dostojanstvo čovjeka mora biti iznad svake sile i svake nepravde”, navela je Lutovac.
Istakla je da Kosovo i Metohija ostaju dug pred istorijom i narodom koji čuva svetinje srpskog, ali i ukupnog civilizacijskog i kulturnog nasljeđa.
“U ime Opštinskog odbora SNP Podgorica izražavam duboko saosjećanje sa porodicama stradalih i svima koji su izgubili svoje domove i svetinje. Ostajemo posvećeni zalaganju za mir, bezbjednost i očuvanje identiteta srpskog naroda na Kosovu i Metohiji, uz uvjerenje da se slična stradanja nikada više ne smiju ponoviti”, poručila je Lutovac.
Foto: SNP
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!