U nastavku javne polemike sa ministrom odbrane, poslanik Evropskog saveza u Skupštini Crne Gore Nikola Zirojević poručio je da nervoza Dragana Krapovića najbolje svjedoči o tome da je njegova kritika pogodila tačno tamo gdje treba. Zirojević je optužio ministra odbrane da klasičnim zamjenama teza pokušava da spasi ono što se spasiti ne može, dodajući da Krapoviću sada preostaje još samo da skupi hrabrost i pojavi se pred Odborom za odbranu i bezbjednost.
Prema riječima poslanika Evropskog saveza, ministar odbrane se, nakon što je više puta politički poražen, sakrio iza sopstvene saradnice kako bi ona za njega primala političke udarce. Zirojević smatra da se Krapović, vidjevši da ta strategija ne prolazi, naknadno sjetio zabrinutosti i počeo pozivati na seksizam. U tom kontekstu, Zirojević je podsjetio na ranije situacije u kojima su, kako tvrdi, pojedine muške kolege iz Krapovićeve partije praktično pozivale na fizički obračun sa poslanicama tokom sjednica skupštinskih odbora, te da su najprimitivnijim podvalama i uvredama targetirali neistomišljenike bez obzira na pol, dok je zbog njihovog crtanja meta jednoj novinarki prijećeno i metkom.
Optužbe za blokade i ulično ponašanje
Osvrćući se na optužbe o uličnom ponašanju, Zirojević je istakao da je javnost već imala priliku da vidi šta je zapravo Krapovićev manir. On je podsjetio na situacije kada je aktuelni ministar službenim vozilima blokirao budvanske ulice, kao i na slučaj kada je privatnim automobilom blokiran prilaz komšiji kako bi se spriječila gradnja, što je opisao kao vrhunac Krapovićevog intelektualnog kapaciteta po principu “da komšiji crkne krava”. Zirojević je dodao da bi javnost u skorijoj budućnosti mogla biti upoznata i sa drugim nimalo reprezentativnim stanjima ministra odbrane, naglasivši da je najveći problem to što je takvo ponašanje unijeto u institucije, zbog čega danas kruže priče da su pojedini pripadnici Vojske Crne Gore uživaoci narkotika.
Nastavak zakazivanja sjednica Odbora
Zirojević je izrazio zadovoljstvo što je posljednja sjednica Odbora za odbranu i bezbjednost uzdrmala drugu stranu i poručio da će nastaviti sa radom uprkos bojkotu. On je najavio da će sjednice odbora zakazivati sve dok parlamentarna većina ne izabere predsjednicu tog tijela, pa makar se na njima niko ne pojavio. Zaključio je da takav institucionalni pristup ne može da razumije mentalni sklop onih koji rade na razaranju državnih institucija, te ponovio poziv ministru odbrane da pokaže političku hrabrost i suoči se sa argumentima na sjednici Odbora.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!