Lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović poručio je da Crnu Goru za dvadeset godina vidi kao izuzetno uspješnu evropsku državu koja pripada evropskoj porodici naroda i predstavlja prestižno mjesto u kojem će biti čast i zadovoljstvo živjeti. U prazničnom izdanju svog autorskog podkasta „Petak s Dritanom“, koji je emitovan sa Lovćena povodom dvije decenije od obnove nezavisnosti, Abazović je naglasio da su prve dvije decenije loše iskorišćene u velikim političkim, nacionalnim i vjerskim obračunima, kao i u stvaranju lošeg imidža države opterećene švercom i organizovanim kriminalom. On je istakao da narednih dvadeset godina moraju biti posvećene razvoju i temama koje vode ka pomirenju, bogatim građanima i prevazilaženju blokovskih podjela, jer je Crna Gora zajednička zemlja svih njenih ljudi.
Da bi se ostvario status uspješne evropske zemlje, prema riječima lidera URE, neophodno je posjedovati srednjoročne i dugoročne planove, dok je ključni kratkoročni zadatak da država 2027. godine dobije novu vlast, novu Vladu i ljude koji zaista imaju ideju kako da unaprijede Crnu Goru. Pored političkih promjena, Abazović je stavio poseban fokus na socijalnu pravdu i ekonomski status građana, uputivši apel da se izvrši uticaj na poslanike skupštinske većine iz redova Demokratskog fronta, Demokrata i Pokreta Evropa sad, koji su do sada odbijali zakonski predlog o podršci radnicima. On je pozvao na zajedničko djelovanje kako bi se obezbijedio 41 glas neophodan da inicijativa prođe skupštinsku proceduru i da se svakom radniku u Crnoj Gori koji je žrtva tranzicije obezbijedi finansijska podrška od 12.000 eura.
U kontekstu teških ekonomskih prilika i rasta troškova života, Abazović se osvrnuo i na protest sindikata koji je najavljen za peti jun, kada je ujedno zakazan i samit Evropske unije u Crnoj Gori. Ističući da su se cijene u prethodnom periodu praktično duplirale, on je pružio punu podršku zahtjevu sindikata za povećanje zarada koje bi obuhvatilo oko 100.000 radnika. Lider URE je zaključio da je izuzetno važno solidarisati se sa radničkom klasom jer gotovo svaki građanin ima nekog svog među ugroženim radnicima, podsjećajući da je i sam premijer nedavno iskazao načelnu podršku ovom predlogu, pa je sada prava prilika da se ta obećanja i realizuju u praksi.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!