Kako su naveli, očekuju da im se omogući besplatna legalizacija objekata, ukidanje visokih kamata koje im je država obračunala za te parcele, kao i revizija presuda na osnovu kojih je zemljište vraćeno u privatno vlasništvo.
Gradonačelnik Mujović odgovorio je da Glavni grad nema nadležnost da riješi taj problem i da je riječ o pitanju koje mora da rješava država.
„Grad ne može da oprosti kamate niti da riješi taj problem. To je državno pitanje. Ovo nije samo vaše pitanje, imamo Kakaricku goru, Malo brdo i pola Podgorice – svi ste vi meni isti“, kazao je Mujović.
Dodao je da neće davati obećanja koja ne može da ispuni, ističući da će se tek vidjeti kako će se država odrediti prema tom pitanju.
Dio mještana poručio je da na rješenje čekaju gotovo 20 godina i da je Mujović prvi gradonačelnik koji ih je primio na razgovor.
Gradonačelnik je podsjetio da je gradska uprava već realizovala određene projekte u tom naselju, navodeći da je asfaltiran put kroz Park-šumu Zagorič u dužini od tri kilometra.
Najavio je i rješavanje problema sa napajanjem električnom energijom, navodeći da se očekuje saglasnost kako bi CEDIS započeo izgradnju trafostanice u narednih deset do 15 dana.
Mujović je poručio da gradska uprava nastavlja da radi na projektima koji, kako je naveo, unapređuju standard građana Podgorice.
Izvor/Foto: RTV Podgorica
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!