Službenici Uprave policije podnijeli su Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju krivičnu prijavu protiv Bjelopoljca M.M. i njegove kompanije „M.M.T“, zbog sumnje da su protivpravno zauzeli zemljište u državnom vlasništvu. Prema navodima policije, M.M., koji se u evidencijama vodi kao operativno interesantna osoba, tereti se da je kao odgovorno lice u pomenutoj firmi uzurpirao parcelu u naselju Gornje Loznice.
Sumnja se da su prijavljeni tokom marta ove godine na ovoj državnoj parceli, bez ikakvog odobrenja i dozvole nadležnih organa, nasuli veću količinu zemljano-kamenog materijala. Nakon pripreme terena, na istoj lokaciji su protivpravno izgradili i potporni zid, čime su dodatno narušili integritet državne imovine i ušli u zonu nelegalne gradnje.
Iz Uprave policije je poručeno da će se aktivnosti na zaštiti državne imovine nastaviti u kontinuitetu, s posebnim fokusom na sprečavanje nelegalne gradnje i suzbijanje svih oblika kriminaliteta koji nanose štetu javnim resursima. Ovaj slučaj dio je širih napora institucija da se stane na put samovlašću i bespravnim aktivnostima na teritoriji opštine Bijelo Polje.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!