Plan o uvođenju prinudne uprave u Podgorici dogovoren je u kabinetu predsjednika Vlade Milojka Spajića, uz prisustvo gradonačelnika Saše Mujovića i dosadašnje predsjednice lokalnog parlamenta Jelene Borovinić Bojović, saopštio je šef Kluba odbornika Demokratske partije socijalista (DPS) u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac.
Komentarišući aktuelnu političku krizu i današnju ostavku šefice parlamenta, Klikovac je na društvenoj mreži Iks naveo da je Borovinić Bojović ovim potezom obezbijedila sebi poziciju na državnom nivou. On je istakao da će ona, kao znak zahvalnosti za podnošenje ostavke, dobiti mjesto u Vladi Crne Gore, ocjenjujući aktuelnu izvršnu vlast kao piljarsku i sastavljenu od loših trgovaca.
Šef kluba odbornika DPS-a oštro je kritikovao i postupke aktuelnog gradonačelnika, tvrdeći da Saša Mujović ovakvim odlukama svjesno suspenduje demokratiju i dodatno destabilizuje političke prilike u Podgorici. Klikovac je upozorio da su ovakvi radikalni potezi vladajuće strukture potpuno neprihvatljivi u kontekstu evropskih integracija, poručivši da se sa prinudnom upravom u glavnom gradu ne može ići ka članstvu u Evropskoj uniji.
Na kraju svog obraćanja, Klikovac je poslao poruku Pokretu Evropa sad (PES), naglašavajući da je politička utakmica u Glavnom gradu tek počela. On je zaključio da je vladajuća partija odabrala pogrešan politički put na kojem je trajno okrenula leđa građanima Podgorice.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!