Istakao je da NSD sebe vidi kao simbol kontinuiteta borbe za pitanja srpskog jezika, državljanstva, teksta himne i trobojke, podsjećajući da su te inicijative pokretane još od donošenja Ustava 2007. godine.
„Naši poslanici nijesu glasali za Ustav upravo zbog tih pitanja, dok tadašnja vlast nije prihvatila zahtjeve za njihovo normiranje“, naveo je Miličić, dodajući da ranije nije bilo moguće obezbijediti potrebnu većinu za ove predloge.
Poručeno je da će se, uz traženje političkih saveznika, nastaviti sa insistiranjem na tim ciljevima.Nedugo nakon toga uslijedio je odgovor iz Demokratske narodne partije. Portparolka Jovana Todorović istakla je da fokus ne treba da bude na političkom porijeklu i „genealogiji“, već na konkretnom zalaganju za identitetska pitanja.
„Mnogo je važnije kako se ko i na koji način zalaže za ove teme nego formalni datumi i politička istorija“, poručila je Todorović.
Otvoreno je i pitanje odnosa prema potencijalnom glasanju partnera iz Pokreta Evropa sad, uz poruku da je potrebno jasno definisati stav ukoliko ne podrže inicijativu koja se odnosi na trobojku kao narodnu zastavu.
Razmjena poruka između koalicionih partnera dolazi uoči skupštinske rasprave, koja bi mogla pokazati postoji li potrebna većina za izmjene zakona o državnim simbolima.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!