Kako je saopšteno iz URA, Mikić je u emisiji „Naglas“ na Javnom servisu rekao da su dvojica bivših pripadnika sektora bezbjednosti javno iznijela tvrdnje da je oružje Agencije za nacionalnu bezbjednost i Ministarstva unutrašnjih poslova korišćeno za političke likvidacije, te da je tadašnji državni vrh bio umiješan u napade na novinare i političke neistomišljenike.
“Tvrdnje dvojice bivših zvaničnika službi bezbjednosti, koji su Veselina Veljovića doveli u kontekst da je dao 2.000 eura da se prebije Duško Jovanović, da je tražio da se on prati i da se nekim novinarima slome prsti, zasluživale su makar javnu reakciju tužilaštva, a ne njihov zid ćutanja”, rekao je Mikić.
On smatra da upravo takvo postupanje pravosudnih institucija doprinosi niskom povjerenju građana u pravosuđe.
Komentarišući odbijanje bivšeg predsjednika Mila Đukanovića da se pojavi pred skupštinskim Anketnim odborom, Mikić je ocijenio da je riječ o političkoj procjeni kako ne bi naškodio svojoj partiji i porodici, s obzirom na postupak koji se vodi protiv njegovog brata.
Mikić je istakao i da država treba da obezbijedi pravdu za žrtve političkih progona iz prethodnog sistema, uključujući i žrtve Golog otoka, te da bi trebalo razmotriti i obeštećenje za njih.
Takođe je pozvao da se preispita odluka o zatvaranju postupka pred Višim sudom u Podgorici protiv bivšeg direktora ANB-a Dejana Peruničića, kako bi javnost imala uvid u navodne zloupotrebe bezbjednosnog sektora u obračunima sa političkim neistomišljenicima.
Foto: Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!