Povod polaganja vijenca je obilježavanje Dana sjećanja na žrtve logora Jasenovac, Mauthauzen i Dahau, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Skupštine.
Mandić je tom prilikom istakao da su aktuelna generacija i ovaj saziv parlamenta privilegovani zbog istorijske odluke donesene u zakonodavnom domu. „Želim da kažem da smo mi, naša generacija i ovaj saziv naše Skupštine, blagosloveni jer smo, prvi na planeti, donijeli jednu takvu rezoluciju. To je uradila ova malena Crna Gora“, poručio je Mandić.
On je naglasio duhovni značaj ovog čina za građane, a posebno za vjernike, navodeći da stotine hiljada jasenovačkih mučenika mole pred Bogom za sve nas. „Taj blagoslov će se preliti i izliti i na ovu zemlju i na njen narod i pomoći će nam da budemo bolji, uspješniji, da budemo ljudi, kako je govorio naš patrijarh Pavle“, zaključio je predsjednik Skupštine tokom ceremonije u Doljanima.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!