Evropska budućnost Crne Gore mora biti iznad partijskih podjela, a ključni preduslov za ostvarenje tog cilja je široka podrška političkih aktera kroz inkluzivni dijalog, poručila je evropska komesarka Marta Kos tokom zvaničnog susreta sa predsjednikom Skupštine Crne Gore, Andrijom Mandićem.
Kos je pohvalila vidljive napore koje je crnogorski parlament do sada uložio, naglašavajući da država odlučno ulazi u završnu fazu svog puta ka punopravnom članstvu u Evropskoj uniji. Ona je istakla da se napredak jasno ogleda u posvećenosti skupštinskog rukovodstva koje je dalo apsolutni prioritet zakonima povezanim sa evropskom agendom. Prema njenim riječima, Crna Gora se trenutno nalazi na ključnom raskršću kada je riječ o sprovođenju preostalih reformi, sa posebnim naglaskom na zakonodavstvo u oblasti vladavine prava i temeljnih prava.
Sa druge strane, predsjednik Skupštine Andrija Mandić naglasio je da je politika koju zastupa oduvijek imala ujediniteljski karakter. On je sa ponosom istakao svoju ulogu najstarijeg lidera bloka koji se zalaže za zajednicu razvijenih evropskih zemalja i Evropsku uniju, poručivši da je primarni zadatak svih aktera da Crnu Goru učine zajednicom bogatih i srećnih ljudi.
Nakon zvaničnog sastanka, Mandić i Kos su, u pratnji izvjestioca Evropskog parlamenta za Crnu Goru Marjana Šareca i šefa Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori ambasadora Johana Satlera, obišli izložbu pod nazivom “Evropo, vraćamo se”, koja je organizovana u Crnogorskoj akademiji nauka i umjetnosti.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!