Iako je prošlo osam mjeseci otkako su svi optuženi u predmetu “Tunel” oslobođeni optužbi za kopanje podzemnog prolaza do depoa Višeg suda u Podgorici, drugostepena odluka u ovom slučaju još uvijek nije donijeta. Do zastoja je došlo jer je tek 11. maja utvrđeno da o žalbi tužilaštva ne bi trebalo da odlučuje sud koji je, prema samoj optužnici, bio oštećena strana u ovom nesvakidašnjem slučaju.
Kako bi se obezbijedilo objektivno i nepristrasno postupanje, Apelacioni sud je donio odluku da se ovaj predmet izmjesti iz Podgorice. Shodno tome, određeno je da o žalbi Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici na oslobađajuću presudu odlučuje Viši sud u Bijelom Polju, čime se želi otkloniti svaka sumnja u eventualni sukob interesa i obezbijediti pravo na pravično suđenje nakon izvršenog uvida u spise predmeta.
Podsjećamo, Vlada je odluku o zatrpavanju spornog podzemnog prolaza donijela 28. septembra 2023. godine, nakon čega je tunel definitivno zakopan 7. oktobra iste godine. Izvršna vlast je tada saopštila da je, odmah nakon što je Osnovno državno tužilaštvo obavijestilo Upravu policije da je uviđaj na licu mjesta završen i dalo zvaničnu saglasnost za izvođenje građevinskih radova, zadužila Upravu za katastar i državnu imovinu da sprovede kompletan postupak dovođenja terena u prvobitno stanje.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!