Knežević je istakao da je cilj ovog poteza ispravljanje „najveće sramote u istoriji crnogorskog naroda”, izražavajući očekivanje da će istu deklaraciju izglasati i ostale opštine u kojima Srbi dominantno vrše vlast. Prema njegovim riječima, krajnji cilj je podnošenje rezolucije Skupštini Crne Gore kojom bi se Vlada Milojka Spajića obavezala da promijeni odluku o priznavanju iz 2008. godine.
Govoreći o političkim odnosima, Knežević je naglasio da, uprkos izlasku DNP-a iz vlasti u Podgorici, sa predsjednikom Skupštine Andrijom Mandićem održava više nego korektne i prijateljske odnose. On je naveo da različiti modeli borbe za interese srpskog naroda ne smiju biti razlog za svađu, već mogu predstavljati prednost u političkom djelovanju. Knežević je iskoristio priliku da pozove sve srpske predstavnike u izvršnoj vlasti da iskoriste istorijsku priliku i uslove podršku premijeru Spajiću rješavanjem statusa srpskog jezika, zastave, državljanstva i himne, ironično dodajući da Spajić, kojeg su saradnici proglasili „najvećim Srbinom savremenog doba”, ima šansu da se upiše u najslavnije stranice istorije.
Osvrćući se na regionalnu situaciju, Knežević je ocijenio da se u Srbiji pokušava repriza 5. oktobra, što smatra jednim od najcrnjih datuma u srpskoj istoriji, te je poručio da je njegova patriotska obaveza da bude protiv takvih scenarija. On je kritikovao dio Vlade i DPS zbog negativnog stava prema Aleksandru Vučiću, tvrdeći da između njih nema ideološke razlike. Na kraju, lider DNP-a se dotakao i stanja u bezbjednosnom sektoru, koji je nazvao „institucionalnim vicem”, upozoravajući da optužbe koje iznosi Miloš Medenica, bez obzira na to jesu li stvarne ili konstrukcije, ukazuju na to da je Crna Gora dotakla dno.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!