Sastanak čelnika podgoričkih odbora NSD-a i DNP-a, koji je trebalo da bude održan prethodnih dana, ponovo je odložen zbog nemogućnosti usklađivanja termina. Ukoliko do razgovora ne dođe ni u narednim danima, plan je da se u pregovore uključi Jelena Borovinić Bojović kako bi pokušala da razriješi nesuglasice unutar koalicije.
Iz Nove navode da je važno dobiti jasan odgovor od DNP-a da li će njihovi odbornici prisustvovati sjednici Skupštine Glavnog grada zakazanoj za 19. mart, kao i kako će se izjasniti o ključnim političkim pitanjima.
Nakon što su DNP i Slobodna Crna Gora napustili vlast, politička situacija u Podgorici postala je neizvjesna, a pokušaji razgovora usmjereni su na stabilizaciju koalicije „Za budućnost Podgorice“, koja u gradskom parlamentu ima 13 odbornika.
U slučaju da odbornici DNP-a ne prisustvuju sjednici i ne bude kvoruma, predsjednica Skupštine Glavnog grada dužna je da u roku od tri mjeseca ponovo zakaže zasijedanje. Ako se ni tada ne obezbijedi kvorum, Skupština prestaje sa radom, što bi moglo dovesti do uvođenja prinudne uprave u Podgorici.
Izvor/Foto: Dan/Luka Zeković
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!