Kako je saopšteno iz DPS-a, delegacija je navela da je napuštanje čelnih pozicija u parlamentu odgovor na, kako tvrde, izglasavanje antiustavnih i antievropskih zakona o unutrašnjim poslovima i ANB-u.
„DPS neće učestvovati u simuliranju demokratije i fingiranoj redovnosti političkog života“, poručeno je nakon sastanka.
U razgovoru je istaknuto da je DPS u prethodnom periodu djelovao kao konstruktivna opozicija, podsjećajući na ulogu u postizanju dogovora oko popisa, usvajanju IBAR zakona, kao i podršci pojedinim rješenjima u pravosuđu.
Iz te partije navode da, nakon usvajanja spornih zakona, više ne vide prostor za takav pristup, ocjenjujući da je riječ o potezima koji, kako tvrde, vode ka „progonu i špijunaži građana“.
Delegacija DPS-a ukazala je i na, kako navode, prisustvo „antizapadnih elemenata“ u aktuelnoj Vladi, ocjenjujući da to predstavlja rizik za evropski put Crne Gore.
Na sastanku je, kako se dodaje, naglašena važnost saradnje vlasti i opozicije, kao i postizanja šireg društvenog konsenzusa za nastavak evropskih integracija.
Iz DPS-a zaključuju da je takav pristup ključan za napredak Crne Gore ka članstvu u Evropskoj uniji.
Foto: DPS
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!