Iako danas na tom istom mjestu stoji nova, moderna zgrada Gradskog pozorišta, miris tek ispečenih kokica kod čuvenog Hamze i žamor mase koja čeka premijeru i dalje žive u sjećanjima sugrađana. “Kultura” nije bila samo bioskop; bila je to institucija. Tu su se popravljale frizure pred ogledalom u holu, tu su se kradom kupovale karte za “zabranjene” filmove i tu su se dešavali oni najvažniji, prvi izlasci u dvoje.
Sjećate li se onog uzbuđenja kada se u sali konačno ugase svjetla, a sa projektora krene snop koji nas vodi u vestern, romansu ili akciju? Redovi su bili puni, a tapkaroši ispred ulaza uvijek su imali “kartu više” za one koji su zakasnili.
Danas, dok čekamo nove premijere pod krovom Gradskog pozorišta, čuvamo plamen one stare “Kulture” koja je decenijama bila srce društvenog života našeg grada.
Koji ste film prvi put odgledali u kinu “Kultura”? Pišite nam u komentarima i probudite uspomene!
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!