Kako je saopštila Milica Vukčević iz Zelenila Podgorica, igralište se gradi na površini od oko 160 kvadrata, a završetak radova očekuje se za mjesec.
Na lokaciji će biti postavljene ljuljaške, klackalice i njihalice, kao i klupe i korpe za otpatke. Planirana je i sadnja 12 stabala i oko 300 sadnica žive ograde, čime će prostor dodatno biti ozelenjen.
Izgradnja igrališta pokrenuta je na inicijativu mještana, a radovi će, kako navode, zavisiti i od vremenskih uslova.
Paralelno, gradsko preduzeće realizuje i druge projekte širom Podgorice, uključujući igralište na Bulevaru Save Kovačevića i šetni koridor u park-šumi Tološi.
Iz Zelenila poručuju da će nastaviti sa uređenjem i unapređenjem javnih površina, kroz nove projekte i redovno održavanje zelenila.
Foto: RTV Podgorica
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!