Službenici Stanice granične policije Plav uhapsili su Novosađanina M.B. (25) zbog sumnje da je nezakonito prešao državnu granicu Crne Gore, a naknadnim provjerama utvrđeno je da ga potražuju i nadležni organi Republike Srbije, saopštila je Uprava policije.
Policija je reagovala na osnovu operativnih informacija da postoji mogućnost da državljanin Srbije, za kojim je u toj zemlji raspisana potjernica, planira ilegalno da pređe granicu iz pravca Albanije u Crnu Goru. Granična policija je odmah preduzela mjere na terenu i oko 17 časova locirala mladića koji se pješice kretao takozvanom zelenom granicom u mjestu Grnčar prema opštini Gusinje, nakon čega je zaustavljen i identifikovan.
Dodatnom provjerom preko Trilateralnog centra u Trebinju, koji služi za zajedničku policijsku saradnju Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije, utvrđeno je da je M.B. u Srbiji registrovan kao izvršilac krivičnih djela i prekršaja, te da je za njim raspisana potraga.
On je lišen slobode zbog prekršaja nezakonitog prelaska državne granice van graničnog prelaza shodno Zakonu o graničnoj kontroli, kao i zbog opasnosti od bjekstva. Mladić je uz prekršajnu prijavu sproveden dežurnom sudiji Suda za prekršaje u Beranama na dalje postupanje.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!