U okviru kampanje “Naš grad, naš od(b)raz”, u petak, 8. maja, biće sprovedena velika akcija uklanjanja otpada na potezu od Carevog mosta do manastira Ostrog. Ovom inicijativom, kojom se simbolično obilježava i Dan Evrope, nastoji se unaprijediti čistoća jednog od najfrekventnijih turističkih i hodočasničkih pravaca u Crnoj Gori, saopšteno je iz Ekološkog pokreta “Ozon”.
Akcija okuplja brojne partnere, pa će se potpisnicima Memoranduma o saradnji nikšićkih opštinskih službi, javnih preduzeća i civilnog sektora pridružiti i predstavnici Mitropolije crnogorsko-primorske, Eparhije budimljansko-nikšićke, Opštine Danilovgrad, kao i tim kampanje “Čuvaj da te čuva”. Ovako širok front institucija i organizacija daje posebnu vrijednost zajedničkim naporima da grad i njegova okolina spremno dočekaju domaće i strane turiste, prikazujući prirodne i kulturne ljepote u punom sjaju.
Početak aktivnosti zakazan je za devet časova na zbornom mjestu kod Carevog mosta. Kako bi se postigli što bolji efekti na terenu, učesnici će biti podijeljeni u više radnih grupa koje će pokrivati različite dionice puta.
Izvršni direktor “Ozona” Aleksandar Perović pozvao je sve zainteresovane sugrađane da se pridruže ovoj ekološkoj misiji. On je istakao da će po završetku radnog dijela za sve učesnike biti organizovana i posjeta manastiru Ostrog, čime će se na prigodan način zaokružiti ovaj zajednički doprinos očuvanju životne sredine.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!