Kako navode, količina otpada koji završava pored kontejnera veća je za 38,24 odsto u odnosu na isti period 2025. godine, odnosno čak 46,6 tona više na dnevnom nivou. Još izraženiji rast bilježi se u odnosu na 2024. godinu, kada je dnevno prikupljano 90,84 tone, dok sada ta brojka iznosi 168,43 tone, što je povećanje od 85,4 odsto.
Zabilježen je i rast broja prevezenih kiperskih tura – u prvih 18 dana marta odvezeno je 1.339 tura otpada, u odnosu na 865 u istom periodu prošle godine, što je povećanje od 54,8 odsto.

Iz Čistoće ističu da se njihove ekipe posebno suočavaju sa velikim količinama biljnog otpada koji se nepropisno odlaže na javnim površinama, naročito u sezoni uređenja dvorišta i orezivanja drveća.

Apeluju na građane da biljni otpad odlažu na propisan način, podsjećajući da postoje reciklažna dvorišta i mogućnost organizovanog odvoza po zahtjevu. Takođe, građani mogu prijaviti nepravilnosti nadležnim službama, uključujući Komunalnu policiju i Upravu za inspekcijske poslove.
Foto: GP Čistoća
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!