“Snijeg je okopnio, a umjesto prvih vjesnika proljeća na nekim od lokaliteta dočekao nas je otpad. Službe za održavanje ambijentalne higijene i infrastrukture svakodnevno su na terenu u NP Prokletije, a ovih dana uklonjena je veća količina otpada sa lokaliteta Gradine – Treskavice”, piše u objavi NPCG na društvenim mrežama.
Imajući u vidu da se najčešće radi o otpadu iz domaćinstva, apeluju na mještane da se odgovorno ponašaju prema svojoj okolini i odlažu ga na mjesta koja su za to predviđena.