Premijer Milojko Spajić saopštio je da je ovim dogovorom zaštićen državni interes i izbjegnut rizik potencijalne štete veće od 100 miliona eura.
„Ponovno otvaranje Svetog Stefana doprinijeće jačanju međunarodnog ugleda Crne Gore kao elitne turističke destinacije i označiti povratak svjetskog džet-seta“, poručio je Spajić.
Novim aranžmanom povećavaju se prihodi državnih preduzeća, uz rast zakupnina i uvođenje PDV-a, dok će država prvi put imati i deset odsto učešća u profitu. Takođe, predviđeno je produženje zakupa za pet godina, uz obavezu da kompleks bude otvoren najkasnije do juna 2026.
Iz Vlade je naglašeno da neće biti dodatne gradnje van postojećih dozvola, čime su, kako navode, otklonjene dileme koje su se pojavile u javnosti.
Kompanije Adriatic Properties i Aman Resorts potvrdile su da je postignut sveobuhvatan sporazum i najavile ponovno otvaranje kompleksa tokom predstojeće turističke sezone.
Sveti Stefan zatvoren je od 2021. godine nakon spora između zakupca i države oko načina korišćenja plaža i uslova poslovanja.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!