Povodom praznika Svetog apostola i jevanđeliste Marka, slave glavnog grada, ulicama Podgorice danas se kreće tradicionalna Markovdanska litija. Svečanu povorku, u kojoj se nose mošti Svetog Simeona Dajbabskog, predvodi arhiepiskop cetinjski i mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije.
Molitveni hod počeo je u 18 časova ispred Crkve Svetog Georgija pod Goricom, odakle je povorka krenula u uobičajeni obilazak gradskih ulica. Manifestacija je i ove godine okupila veliki broj vjernika i građana koji su se pridružili sveštenstvu u obilježavanju gradske slave, nastavljajući tradiciju koja svake godine okuplja poštovaoce zaštitnika Podgorice.
Litija prolazi kroz centar grada uz učešće brojnih građana, a događaj protiče u mirnoj i svečanoj atmosferi, karakterističnoj za proslavu Markovdana u glavnom gradu.


Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!