Ovim remijem „crveno-beli“ su propustili priliku da već danas matematički osiguraju titulu, pa će novu šansu za šampionsku promociju imati u nedjelju, kada je na programu 179. vječiti derbi protiv Partizana na stadionu „Rajko Mitić“.
Tim koji sa klupe predvodi Dejan Stanković nije briljirao protiv Pančevaca, koji su još jednom potvrdili da su jedna od najprijatnijih iznenađenja šampionata i ekipa koja se s pravom bori za izlazak u Evropu. Zvezda je povela u 18. minutu preko Badža, ali je uslijedio brz preokret domaćina. Knežević je izjednačio samo tri minuta kasnije, da bi Džasper u 36. minutu donio prednost Železničaru. Konačan rezultat i bod aktuelnom šampionu donio je Enem u 60. minutu.
Partizan bez golova u Novom Sadu i oslabljen za derbi
U derbiju drugog kola plej-ofa, Vojvodina i Partizan podijelili su bodove na „Karađorđu“ odigravši meč bez golova (0:0). Iako je Partizan ovim remijem zadržao drugu poziciju ispred Novosađana, „crno-beli“ su pretrpjeli ozbiljan udarac pred predstojeći derbi.

Naime, beogradski tim će protiv Crvene zvezde biti značajno oslabljen jer zbog akumuliranih kartona u sastavu neće biti Đurđevića i Milića. Ovaj podatak dodatno favorizuje Zvezdu uoči nedjeljnog okršaja koji bi mogao da riješi pitanje novog-starog šampiona Srbije.
U ostalim mečevima kola, Radnik je slavio protiv Novog Pazara rezultatom 2:0, golovima Zorića u 63. minutu i autogolom Omeregbea u 71. minutu susreta.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!