Derbi dva podgorička kluba – Mladosti iz Donje Gorice i Budućnosti – neće se igrati u glavnom gradu, već na stadionu „Pod Golubinjom“ u Pljevljima. Utakmica je zakazana za subotu u 14 časova.
Razlog promjene domaćinstva je činjenica da DG Arena, stadion Mladosti, trenutno nije u funkciji. Ograda i reflektori su uklonjeni zbog radova na kanalu rijeke Mareze, pa teren ne ispunjava uslove za odigravanje utakmica Prve lige.
Biće to treći međusobni duel ove sezone, a prethodna dva pripala su Mladosti. Ekipa iz Donje Gorice slavila je 3:1 na DG areni, dok je u drugom meču pobijedila 1:0 pod Goricom.
Tako će se jedan od rijetkih podgoričkih prvoligaških derbija igrati daleko od Podgorice, na sjeveru Crne Gore, što je neuobičajena situacija za duel dva kluba iz glavnog grada.
Foto: FSCG
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!