Košarkaši Budućnosti i rumunskog Kluža, nakon nedavnog okršaja u osmini finala Evrokupa, ponovo će odmjeriti snage, ovoga puta na samom startu doigravanja u Regionalnoj ligi. Iako je sudbina htjela da se isti rivali sretnu i u predstojećem četvrtfinalu, u taboru podgoričkog tima ističu da je sav trenutni fokus isključivo na predstojećem meču u Rumuniji.
Trener Andrej Žakelj upozorava da je Kluž izuzetno nezgodna ekipa, ali naglašava da je cilj pobjeda. Prema njegovim riječima, priprema za ovaj susret teče kao i za svaki drugi, uz poseban akcenat na čvrstinu i koncentraciju, elemente koji su nedostajali u prethodnom duelu protiv Dubaija. Žakelj vjeruje da će, ukoliko ekipa bude na svom prepoznatljivom nivou i ispoštuje dogovorenu taktiku, pozitivan ishod u gostima biti dostižan.
Povratak Flečera Megija na teren donosi dodatni optimizam u redove “plavih”. Američki bek, koji je zbog povrede duže bio van stroja, ističe da je spreman da doprinese ekipi nakon perioda pauze koji mu je teško pao. On napominje da se oba tima odlično poznaju, s obzirom na to da su igrali dva puta u kratkom razmaku prije svega mjesec dana, te da tajna uspjeha leži u zaustavljanju brze tranzicije protivnika.
Megi očekuje tešku utakmicu u visokom ritmu, sa dosta šuteva za tri poena, što je zaštitni znak rumunskog sastava. Ključ pobjede vidi u snažnom odgovoru na energiju rivala i maksimalnoj koncentraciji tokom svih četrdeset minuta igre. Budućnost želi da dobrim pristupom i agresivnošću nametne svoj stil igre i pobjedom otvori novu fazu regionalnog takmičenja.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!