Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore uspješno je počela seriju pripremnih mečeva. Naši odbojkaši su u dvorani „Verde” savladali selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 3:1 u setovima, pokazavši dobru formu na samom startu uigravanja. Po dogovoru selektora, nakon regularnog dijela odigran je i dodatni, peti set do 15 poena, koji je takođe pripao crnogorskim reprezentativcima.
Selektor Ivica Jevtić iskoristio je ovaj sparing meč da pruži priliku svim igračima i testira različite postave. Tokom prva četiri seta na terenu se izdvojio Vukašin Cimbaljević koji je bio najefikasniji u našem timu sa 17 osvojenih poena. Odličnu podršku imao je u dvocifrenim saigračima Đorđu Jovoviću i Vasiliju Milenkoviću koji su upisali po 12 poena, dok je Milutin Pavićević meč završio sa 11 poena. U gostujućem sastavu Bosne i Hercegovine bolji od ostalih bio je Alen Didović sa 10 poena.
Ove dvije selekcije danas će od 16 sati i 45 minuta na istom mjestu odigrati zvanični prijateljski meč, što će ujedno biti i prva zvanična provjera za Crnu Goru u sklopu priprema za Evropsku ligu.
Nakon odmjeravanja snaga sa Bosnom i Hercegovinom, crnogorski seniori će formu brusiti naredne sedmice kroz kontrolne mečeve sa Sjevernom Makedonijom. Sve ove provjere služe kao uvertira za nastup u CEV takmičenju koje počinje 5. juna. Naš nacionalni tim očekuje dinamičan raspored i tri turnira, pa će tako prvi dio takmičenja igrati u Beču protiv Austrije i Finske, zatim se sele u Porto gdje ih očekuju dueli sa Portugalom i Letonijom, dok će treći turnir igrati pred domaćom publikom u Bijelom Polju, gdje će ugostiti selekcije Švedske i Estonije.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!