Kako je saopšteno, cilj manifestacije nije bio samo nadmetanje, već i stvaranje prostora za razvoj kreativnosti, ideja i vizije budućnosti grada.
Iz Kancelarije za mlade Glavnog grada, Ksenija Mrvaljević poručila je da su upravo mladi ključni za oblikovanje održivih i pametnih rješenja.
„Mladi su u centru ovog procesa – njihova energija, inovativnost i hrabrost da razmišljaju drugačije predstavljaju osnov za razvoj savremenog grada“, kazala je Mrvaljević.
Takmičenje je obuhvatilo tri važne oblasti – urbano planiranje, zelene površine i javni prevoz.
Sekretarka Sekretarijata za lokalnu samoupravu Slađana Anđušić istakla je da se očekuju konkretni i primjenjivi predlozi.
„Očekuju se inovativna rješenja koja mogu doprinijeti da Podgorica postane urbaniji i ekološki održiv grad“, navela je Anđušić.
Najbolje ideje biće nagrađene i imaće priliku za realizaciju, dok iz gradske uprave najavljuju nastavak sličnih inicijativa kako bi mladima pružili više prostora za aktivno učešće u razvoju grada.
Poručeno je i da je cilj da Podgorica u narednom periodu u potpunosti opravda ambiciju da živi i razvija se kao evropska prijestonica mladih.
Foto: RTV Podgorica
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!