Podrška mladim talentima i školskom sportu
Sekretar za sport, Darko Nikčević, pozdravio je mlade šampione i njihove mentore, istakavši da su ovakve manifestacije temelj razvoja školskog sporta i budućnosti društva. On je pohvalio sportski duh i zalaganje učenika, uz posebnu zahvalnost nastavnicima i upravama škola koji kontinuirano doprinose prepoznavanju i razvoju mladih talenata u Podgorici.

Rezultati i najuspješnije škole
U generalnom plasmanu, zasnovanom na bodovanju uspjeha u košarci, fudbalu, rukometu, odbojci i drugim disciplinama, najviše bodova sakupila je OŠ „Maksim Gorki“ (26 bodova). Tik iza nje našla se OŠ „Radojica Perović“ sa 25 bodova, dok je treće mjesto na podijumu zauzela OŠ „Oktoih“ sa 17 bodova. Zapažene rezultate ostvarile su i škole „Štampar Makarije“, „Dragiša Ivanović“ i „Pavle Rovinski“.

Poznata sportska lica uručila priznanja
Poseban značaj ceremoniji dali su proslavljeni sportisti koji su uručili pehare najboljima. Među njima su bili košarkaši Oleksandr Kovliar i Filip Anđušić, „zlatna lavica“ Radmila Petrović, odbojkašica Nađa Peković, kao i talentovani fudbaleri Aleksa Caušević i Simon Sošić. Program je svojim nastupom uveličala pjevačica Milica Cvijetić, čime je na najljepši način stavljena tačka na ovogodišnji ciklus školskih takmičenja.

Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!