U zvaničnom saopštenju podgoričkog kluba navodi se da su odluci prethodile detaljne konsultacije sa igračkim kadrom i stručnim štabom nakon izborenog plasmana u polufinale pobjedom nad ekipom U-BT Cluj Napoca. Iz kluba su pojasnili da određeni broj igrača i trenera izražava opravdan strah od putovanja u područje pogođeno ratnim dešavanjima, zbog čega Budućnost ne bi bila u mogućnosti da nastupi u punom sastavu. Naglašeno je da su okolnosti na Bliskom istoku takve da mogu ugroziti normalno funkcionisanje tima tokom putovanja i samog boravka u UAE.
Upravni odbor kluba je istakao da bi insistiranje na odlasku u Dubai moglo dovesti u pitanje i samu organizaciju završnice ABA lige u slučaju nepredviđenih okolnosti. Kao jedino prihvatljivo rješenje koje garantuje sportsku regularnost i bezbjednost svih učesnika, Budućnost predlaže neutralni teren na tlu Evrope. Iz kluba poručuju da ostaju u potpunosti posvećeni interesima lige, ali da su životi i sigurnost članova tima apsolutni prioritet koji ne smije biti ugrožen.
Podgoričani su izrazili žaljenje što ekipa BC Dubai nije u prilici da najvažnije mečeve igra pred svojom publikom, uz nadu da će se ratni sukobi u tom regionu što prije okončati. Prema ranije utvrđenom rasporedu, prvi meč polufinala planiran je za 20. maj, dok bi se revanš u Podgorici igrao pet dana kasnije. Očekuje se hitna reakcija čelnika ABA lige kako bi se definisala lokacija odigravanja ovog susreta.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!