Oklahoma je pred svojim navijačima bila ubjedljiva protiv Los Anđeles Lejkersa rezultatom 108:90, dok je Detroit na Istoku savladao Klivlend Kavalirse sa 111:101.
Oklahoma nastavila dominaciju nad Lejkersima
Aktuelni šampioni iz Oklahome nastavili su tamo gdje su stali u regularnom dijelu, upisavši i petu uzastopnu pobjedu nad timom iz Los Anđelesa ove sezone. Iako su Lejkersi na samom početku poveli, domaći tim je već do kraja prve četvrtine preuzeo kontrolu i prednost uvećavao do maksimalnih 21 razlike. Ključ pobjede bila je granitna odbrana koja je svela rivala na svega 41,7 odsto šuta iz igre.
Najistaknutiji u pobjedničkom timu bio je Čet Holmgren sa dabl-dabl učinkom od 24 poena i 12 skokova, uz tri blokade. Odlično su ga pratili Aždaj Mičel i Šej Gildžes-Aleksander sa po 18 poena, dok je timu nedostajao povrijeđeni Džejlen Vilijams. Kod Lejkersa, koji i dalje igraju bez Luke Dončića, najbolji je bio veteran Lebron Džejms sa 27 poena, dok je Rui Hačimura dodao 18.
Detroit prekinuo crni niz i servirao „hladnu osvetu“
Detroit Pistonsi su pobjedom nad Klivlendom prekinuli negativnu tradiciju od čak 12 uzastopnih poraza u plej-of duelima protiv ovog rivala. Meč je imao i posebnu težinu za trenera Detroita, Džej Bi Bikerstafa, koji je prošle sezone smijenjen upravo u Klivlendu, pa je ovaj trijumf svojevrsna lična satisfakcija na startu serije.
Lider Detroita bio je Kejd Kaningem sa 23 poena, dok su značajan doprinos dali Tobajas Heris (20 poena) i Dankan Robinson (19 poena). U ekipi Klivlenda najefikasniji su bili Donovan Mičel sa 23 i Džejms Harden sa 22 poena, ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi raspoloženi domaćin. Naredni mečevi u obje serije igraju se u noći između četvrtka i petka, ponovo na terenima u Oklahomi i Detroitu.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!