Đurović je ovo pitanje pokrenuo tokom izlaganja ministarke kulture i medija, Tamare Vujović, povlačeći paralelu između istorijskih centara Crne Gore i tradicionalnih simbola. Kako prenosi RTCG, poslanik NSD-a je naglasio da se država ne smije odricati ključnih tačaka svog istorijskog kontinuiteta.
On je naveo da su Brskovo i Žabljak Crnojevića takođe istorijske prestonice Crne Gore i upitao javnost da li bi iko trebalo da se stidi tih mjesta. Na isti način, kako dodaje, Crna Gora ne treba i neće da se stidi ni svoje tradicionalne zastave.
Poruka kolegama poslanicima: Nadam se da niko neće ići na sporedni ulaz
Govoreći o značaju ovog simbola, šef poslaničkog kluba NSD-a bio je jasan u ocjeni da trobojka predstavlja neraskidiv dio crnogorske istorije i identiteta naroda.
„Trobojka je naša istorija, to smo mi. I nećemo se stidjeti kad uskoro ispred Skupštine Crne Gore bude trobojka“, izričit je Đurović.
Na kraju svog izlaganja, poslanik je uputio i direktnu političku poruku kolegama iz parlamentarnih klupa. On je izrazio nadu da u parlamentu neće biti poslanika koji će zbog ideoloških neslaganja i stida izbjegavati glavni ulaz i birati sporedne prolaze kako ne bi prošli ispod trobojke nakon što ona bude zvanično postavljena ispred Skupštine.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!