Podgorički tim slavio je nakon velikog preokreta rezultatom 3:2 (22:25, 16:25, 25:21, 25:18, 17:15), iako je gubio 2:0 u setovima. U odlučujućem, petom setu odbranjena je i jedna meč lopta, nakon čega je uslijedio potpuni preokret i veliko slavlje.
Ekipa trenera Luke Bogojevića do trofeja je stigla poslije gotovo dva i po sata odbojkaškog trilera, u meču koji je obilježio odličan ambijent i velika podrška sa tribina.
Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Dijana Crnojački sa 23 poena. Dušanka Petrović osvojila je 15, Elena Jovanović 12, dok je Lana Rakočević dodala osam poena.U ekipi Herceg Novog najviše poena osvojile su Tatjana Bokan sa 19, Bruk Dekster sa 18, Gordana Madžgalj sa 17 i Aleksandra Gligorić sa 11.
Budućnost je tako postala peta ekipa u samostalnoj Crnoj Gori koja je osvajala Kup. Pehar kapitenu podgoričkog tima Milevi Magdelinić uručio je predsjednik Odbojkaškog saveza Crne Gore Nikola Kažić.
Foto: OSCG
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!