Navode da, iako Sud nije donio odluku, odnos glasova potvrđuje manjkavosti na koje je predsjednik države ukazivao od samog početka.
“Upravo zbog brojnih ustavno-pravnih sumnji predsjednik je Sporazum vratio Skupštini na ponovno odlučivanje, a iste su kasnije potvrđene i od strane uglednih profesora i stručnjaka na javnoj raspravi koju je organizovao Ustavni sud”, navodi se u saopštenju.
Iz Kabineta poručuju da bi situacija bila drugačija da je Ustavni sud imao puni sastav, dodajući da troje sudija smatra da sporazum nije u skladu sa Ustavom.
“To znači da bi u slučaju da makar jedno od dvoje predloženih sudija dijeli takav pravni stav, Sporazum bio oboren na Ustavnom sudu”, ističu oni.
U saopštenju se navodi i da Vlada, uprkos tome, nastavlja da „dezavuiše domaću javnost i partnere iz UAE“.
Iz Kabineta predsjednika tvrde da je Sporazum od početka opterećen ozbiljnim pravnim i institucionalnim sumnjama, te da javnost mjesecima sluša propagandu o navodnom „istorijskom poslu“.
“Građani Crne Gore ne žele državu prečica i političkih trgovina, bez obzira na to ko ih sprovodi. Nema tog sporazuma, nema tog investitora i nema tog političkog dogovora koji može biti iznad Ustava Crne Gore i interesa naših građana”, zaključuje se u saopštenju.
Foto: Kabinet predsjednika Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!