Stranka evropskog progresa (SEP) oštro je kritikovala aktuelno stanje u Fudbalskom klubu Budućnost, ocjenjujući da poražavajuća situacija u podgoričkom velikanu najbolje oslikava način na koji funkcioniše vlast u Glavnom gradu. Iz ove partije ističu da klub trenutno nema rezultate, stabilnost, niti jasnu odgovornost za trošenje višemilionskog iznosa novca koji pripada svim građanima Podgorice.
Nakon što je klub ostao bez ključnih rukovodećih figura – predsjednika, direktora i šefa stručnog štaba – ali i bez bodova, licence i plasmana u evropska takmičenja, SEP zahtijeva potpunu transparentnost. Oni smatraju da javnost mora dobiti uvid u ugovore i plate svih aktera koji su doprinijeli ovakvom stanju. To se prvenstveno odnosi na primanja čak četiri trenera koja su dovedena pa smijenjena, plate izvršnog i sportskog direktora, kao i na finansijske detalje vezane za igrače kojima nije dozvoljeno da konkurišu za prvi tim, te za jedanaestoricu fudbalera dovedenih u januarskom prelaznom roku 2026. godine.
Iz Stranke evropskog progresa naglašavaju da je objavljivanje ovih podataka sada direktna obaveza gradonačelnika Saše Mujovića. On je, kako tvrde, lično aminovao sva kadrovska rješenja i odobrio izdvajanje 2,5 miliona eura iz gradskog budžeta. Uz konstataciju da „nema ni golova, ni bodova, ni navijača“, iz SEP-a poručuju da je situacija dosegla dno i da FK Budućnost danas služi kao ogledalo rada partijske većine u Podgorici.
Na kraju saopštenja se zaključuje da su, zahvaljujući njihovom interesovanju, katastrofalni rezultati u klubu postali vidljivi, dok se u drugim sektorima gradske uprave takvi propusti još uvijek pokušavaju prikriti, iako su, prema njihovim riječima, dani takvoj politici odbrojani.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!