Za razliku od drugih favorita poput Bostona, Denvera ili San Antonija koji su kiksnuli na startu kod kuće, Oklahoma je zadržala maksimalan učinak pred odlazak u Arizonu.
Šampiona je do pobjede predvodio fantastični Šej Gildžes-Aleksander sa 37 poena, devet asistencija i pet skokova. Odličnu podršku imao je u Džejlenu Vilijamsu i Četu Holmgrenu koji su dodali po 19 poena, dok je Holmgren dominirao u reketu sa osam skokova i četiri blokade. U ekipi Finiksa istakao se Dilon Bruks sa 30 poena, dok je Devin Buker meč završio sa 22 postignuta poena. Oklahoma nosi rezultat 2:0 u Finiks, gdje je naredni meč na programu u subotu.
Istorijska pobjeda Detroita nakon 18 godina
Na Istoku, Detroit je uspio da izjednači na 1-1 protiv Orlanda, pobijedivši na svom terenu rezultatom 98:83. Ova pobjeda ima posebnu težinu jer su Pistonsi njome prekinuli crni niz od čak 11 uzastopnih poraza kod kuće u plej-ofu, koji je trajao još od 2008. godine.
Ključni momenat meča bila je treća četvrtina koju je domaći tim dobio sa nevjerovatnih 38:16. Kejd Kaningem je bio prvo ime susreta sa dabl-dabl učinkom od 27 poena i 11 asistencija, dok je Tobajas Heris dodao 16 poena uz 11 skokova. U redovima Orlanda najefikasniji je bio Džejlen Sags sa 19 poena, dok je prva zvijezda tima Paolo Bankero ubacio 18. Naredni duel igra se u subotu u Orlandu.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!