U fudbalskim krugovima se prethodnih dana spekulisalo da bi fotelju sportskog direktora trebalo da preuzme bivši selektor Crne Gore Miodrag Radulović. On je obavio nekoliko razgovora sa gradonačelnikom Podgorice Sašom Mujovićem, ali je na kraju ipak odustao od tog angažmana. Nakon toga, prvi čovjek Glavnog grada, koji će iz sjenke voditi glavnu riječ u najvećem crnogorskom klubu, odlučio je da potraži drugo rješenje i izbor je pao na Lekovića, koji trenutno pokriva važnu ulogu u stručnom štabu reprezentacije i Trenerskoj školi FSCG.
Kako saznajemo, Mujović je već postigao dogovor sa Lekovićem, a popularni “Jegulja” će svoj kompletan plan rada – od najmlađih kategorija pa sve do A tima – predstaviti članovima Upravnog odbora. Očekuje se da sjednica bude održana već u ponedjeljak, kada će nekada sjajni čuvar mreže zvanično preuzeti odgovornost u jednom od najdelikatnijih trenutaka u istoriji kluba.
Podgoričani su u prošlu sezonu ušli sa šampionskim ambicijama, ali su i pored ubjedljivo najvećeg budžeta u Telekom Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi (CFL) takmičenje završili na razočaravajućem petom mjestu, ostavši bez plasmana u Evropu. Od početka priprema pa do kraja sezone ekipu je vodilo čak šest trenera, a posljednji među njima, Srđan Radonjić, dobiće šansu da vodi tim i u narednoj takmičarskoj godini.
Podsjećamo, prije nekoliko dana izabran je i novi Upravni odbor kluba, koji je ovoga puta potpuno očišćen od predstavnika političkih partija, čiji su se članovi ranije često preglasavali i gurali sopstvene favorite za ključne pozicije. Sada najviše rukovodeće tijelo čine tri biznismena, predstavnik navijačke grupe “Varvari” Emin Isić, predstavnik radne zajednice Marko Janjević, kao i nekadašnji golman “plavih” Branislav Đukanović. Funkciju predsjednice UO, makar privremeno, obavlja šefica Mujovićevog kabineta Vesna Brajović, a u narednom periodu se očekuje dolazak novih članova iz svijeta biznisa, kao i potencijalna promjena na samom čelu kluba.
Dragoje Leković je ostavio neizbrisiv trag u domaćem i jugoslovenskom fudbalu, osvojivši zlato na Svjetskom juniorskom prvenstvu sa čuvenom generacijom “Čileanaca” 1987. godine, a bio je i učesnik dva Mundijala – 1990. u Italiji sa SFRJ i 1998. u Francuskoj sa SRJ.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!