Ova sportska manifestacija realizovaće se tokom maja u tehničkoj organizaciji Školskog sportskog društva Vuk Karadžić.
Takmičenja će okupiti veliki broj osnovaca koji će imati priliku da pokažu talenat i timski rad kroz nekoliko sportskih disciplina. Učenici će se nadmetati u mini odbojci, mini rukometu, košarci, basketu i šahu. Na ovaj način najmlađima je omogućeno da razvijaju zdrave navike, osjećaj zajedništva i međusobnog poštovanja.

Ovaj projekat je nastavak uspješnih aktivnosti Sekretarijata, koji je tokom marta i aprila realizovao 26. izdanje Prvenstva za osnovce. To takmičenje okupilo je oko 2000 đaka iz 23 podgoričke škole koji su se nadmetali u 10 sportova.

Cilj organizacije ovakvih događaja nije samo borba za medalje, već i promocija fer-pleja, tolerancije i zdravih stilova života. Iz Sekretarijata ističu da je ulaganje u sport od najranijeg uzrasta temelj za razvoj zdravih i odgovornih članova društva, ali i način da se djeca podstaknu na aktivno provođenje slobodnog vremena uz smanjenje upotrebe digitalnih tehnologija.

Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!