Vijest koju su lansirali dobro upućeni novinari Dejvid Ornštajn i Sem Li šokirala je fudbalsku javnost, s obzirom na to da je Gvardiolin ugovor, nakon produženja u novembru 2024. godine, trebalo da traje do juna 2027. Ipak, saradnja će biti okončana godinu dana ranije. Katalonac odlazi sa Etihada nakon decenijskog boravka tokom kojeg je potpuno dominirao ostrvskim fudbalom, a tekuću sezonu završava sa još dva osvojena pehara – Ligakupom i FA kupom. Trijumfom u finalu protiv Čelsija, Gvardiola je stigao do svog čak 20. velikog trofeja na klupi Sitija.
Katalonski stručnjak će svoj tim voditi sjutra na gostovanju Bornmutu, dok će u nedjelju imati emotivan oproštaj od domaćih navijača. Utakmica protiv Aston Vile biće njegov posljednji meč koji će voditi na Etihadu kao menadžer Mančester sitija.
Kao njegov naslednik viđen je Enco Mareska, bivši menadžer Čelsija, koji odlično poznaje sistem kluba iz Mančestera jer je u prošlosti uspješno radio kao Gvardiolin pomoćnik, ali i kao trener mladog tima Sitija.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!