Izabranice selektorke Jelene Škerović drugi kvalifikacioni „prozor“ odradile su bez greške, sa dvije pobjede – protiv Ukrajine u Rigi (79:61) i Azerbejdžana (94:35), što je ujedno i najubjedljivija pobjeda u istoriji crnogorske ženske košarke.
Zahvaljujući tim rezultatima, kao i pobjedi Bugarske nad Ukrajinom u prethodnom kolu, crnogorska selekcija već je obezbijedila plasman u drugu fazu kvalifikacija.
Centar reprezentacije Nataša Mek kazala je da je ekipa zadovoljna dosadašnjim rezultatima i da želi da kvalifikacioni ciklus završi pobjedom.
“U ovom prozoru smo odradile jako dobar posao, igrale smo sa mnogo više intenziteta i želje. Sada želimo da nastavimo u istom ritmu i dođemo do pobjede i protiv Bugarske”, rekla je Mek.
Istakla je da ekipa mora ostati koncentrisana i igrati svoju igru, uprkos tome što je plasman u narednu fazu već obezbijeđen.
I Milena Bigović naglašava da je cilj pobjeda i u posljednjem meču.
“Lakše se diše nakon što smo obezbijedile plasman u nastavak kvalifikacija, ali želimo da završimo ovu fazu pobjedom, i zbog samopouzdanja i dobrog završetka ciklusa” kazala je Bigović.
Crnogorske košarkašice tako imaju priliku da kvalifikacioni „prozor“ zaključe maksimalnim učinkom pred domaćom publikom u Baru.
Foto: KSCG
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!