Internacionalna misija crnogorskog stručnjaka Nebojše Jovovića na klupi SC Kuvajta dobila je novo, uspješno poglavlje. Šampion Kuvajta plasirao se u polufinale Azijske Čelendž lige – takmičenja koje je po rangu pandan UEFA Ligi konferencija – nakon uzbudljive pobjede nad omanskim Al Šababom rezultatom 5:3.
Duel odigran na neutralnom terenu u Kirgistanu imao je dva potpuno različita lica. Jovovićev tim je dominirao u prvih sat vremena igre, diktirao tempo i stekao ogromnu prednost od 4:0, čime je praktično već tada zakoračio u narednu rundu. Ipak, finiš meča donio je nepotrebnu neizvjesnost. Pad u igri, koji je donekle bio i očekivan s obzirom na to da ekipa nije odigrala takmičarski meč još od 27. februara, zamalo je koštao Kuvajt ubjedljivog trijumfa. Al Šabab je dva minuta prije kraja smanjio na 4:3 i oživio nadu u nestvaran povratak, ali je Al Harbi u 90. minutu postigao gol za konačnih 5:3 i otklonio sve dileme.
Duga pauza u prvenstvu Kuvajta uzrokovana je ratnim dešavanjima na Bliskom istoku, što je uticalo i na samu organizaciju Kupa Azije. Umjesto standardnog formata sa dvije utakmice, odlučeno je da se u četvrtfinalu i polufinalu igra samo po jedan meč na neutralnom terenu.
Nakon što je prošle sezone osvojio sva četiri domaća trofeja, Jovović sada juri svoj prvi internacionalni pehar. Rival u polufinalu, koje je na programu već za tri dana, biće pobjednik duela između libanskog Al Ansara i domaćeg Muras junajteda. U drugom polufinalu sastaće se kambodžanski Švaj Ring i Manila Diger sa Filipina.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!