Ovo je druga pobjeda naših odbojkašica u ovogodišnjem takmičenju, nakon trijumfa nad Gruzijom u Baru, dok je Albanija upisala i četvrti maksimalan poraz. Razlika u klasi bila je očigledna od samog starta, pa je crnogorska selekcija dominirala u svim segmentima igre, uprkos tome što je selektor Caković odlučio da odmori Nikoletu Perović kako bi spremna dočekala pripreme za Evropsko prvenstvo.
Jedini segment u kojem je Crna Gora imala lošiji učinak od protivnika bile su greške (19-8), ali to nijednog trenutka nije ugrozilo rezultat. Podatak da je Albanija vodila samo jednom na cijelom meču (1:0 na startu drugog seta) najbolje oslikava dešavanja na terenu. Naš tim je bio posebno impresivan na bloku, osvojivši čak 15 poena iz ovog elementa (po šest u drugom i trećem setu), uz šest direktnih poena iz servisa.
Meč je iznijela startna postava u kojoj su bile Peković, Vuković, Čavić, Petranović, Đurović, Dragović i libero Cenović, dok su u trećem setu priliku dobile i Šušić, Vukčević i Koprivica. Najefikasnija u našim redovima bila je Simona Petranović sa 15 poena, Saška Đurović je osvojila 14, Dijana Vuković 13, a dvocifrena je bila i Teodora Čavić sa 10 poena. Posebno se istakla 16-godišnja tehničarka Nađa Peković sa pet osvojenih poena.
Naredni izazov odbojkašice Crne Gore imaće već u nedelju (15:30 časova), kada će odmjeriti snage sa domaćinom turnira, selekcijom Rumunije.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!